צור קשר
שם:  
מס' טלפון:
אימייל:    
הודעה:  
אני לא רובוט (תשובה בספרות) :
כמה זה שש כפול שש:
טלפון: 054-3300404

NLP במערכת החינוך

הבשורה הגדולה שמביא ה-NLP לחברה האנושית טמונה בשילובה במערכת החינוך. כיצד תשפיע התחלת יום לימודים במערכת החינוך עם כניסת התלמידים למרחב של שלווה?

הרפיה, מדיטציה ודמיון מודרך, ידועים כמפחיתי לחץ, משפרים את רמת הריכוז, מייצרים רגיעה וכפועל יוצא מפחיתים כעס ואלימות.

"דמיון חשוב יותר מידע, ידע הוא מוגבל, דמיון-אינסופי." (אלברט איינשטיין)

יש עדויות לכך שמערכת החיסון והריפוי העצמי המולדת מוגברת בעת הרפיה, וכראייה אנחנו יודעים שריפוי משמעותי מתרחש בזמן השינה (מצב של הרפיה עמוקה), ולהיפך ידוע שלחץ וסטרס מדכאים את מערכת החיסון.

האם זו שאיפה מוגזמת? לראות את ילדינו בריאים ושלווים יותר?

כיצד עשויה תקשורת מקדמת ומעצימה בין מורה לתלמיד להשפיע על רמת המוטיבציה של התלמיד? על הישגיו הלימודיים? כיצד עשויה תקשורת מיטבית בין מורים להורים לייצר אמון הדדי ולגייס משאבים משותפים למיצוי יכולות הילדים? כיצד טיפול בילדים בעלי דימוי עצמי נמוך, ביישנות וקשיים חברתיים עשוי להוביל לבניית בטחון אישי, להצלחה ולהעצמה?

תכנית NLP לבתי ספר

התכנית מחולקת לארבעה צעדים, כל צעד מהווה נדבך המספק מענה למערכת כוללת של צרכים.

סדנאות הכשרה למורים
הסדנה מתמקדת בהקניית כלים לתקשורת מקדמת ומעצימה על פי יסודות הגישה, באמצעותם תתפתח תקשורת מיטבית עם ההורים, תתאפשר בניית מערכת יחסים מבוססת הערכה הדדית עם התלמידים, בעלת יחסי גומלין מקדמי למידה ומעוררי מוטיבציה.

סדנאות לתלמידים
מטרת הסדנאות לחבר את התלמידים למשאבים הפנימיים שלהם, לחזק את ביטחונם העצמי ולשפר את יכולות התקשורת שלהם, לייצר מוטיבציית למידה ולספק אסטרטגיות להצלחה ולמצוינות.

מדיטציה והרפיה לתלמידים
כלי נפלא להפחתת לחץ ליצירת שלווה ורגיעה, מעודד קשב לגוף ולרגשות, ומאפשר הפחתת כעס. תלמידים שהתנסו בתרגול מדיטציות מספרים על הפחתת הלחץ לפני בחינות, על ביצוע תרגילי נשימה שמסיעים בריכוז ובלמידה.

טיפול פרטני לתלמידים
תהליך NLP אישי מוצע לתלמידים אשר מאובחנים עם קשיים ספציפיים כגון: בעיות אלימות, כעסים, חרדות וכדומה.

יישום ארבעת השלבים במערכת הבית ספרית יקנה מענה מקיף וממשי לבעיות התקשורת הקיימות בה כיום ויוביל לשיפור במשולש היחסים: הורה/ מורה/ תלמיד.


תוצאות מוכחות ומדידות תושגנה ברמת המוטיבציה וההישגים הלימודיים. שביעות רצון התלמידים מבית ספרם ושביעות רצון ההורים ממערכת החינוך תשופר משמעותית.


מזמינה אתכם, ראשי עיריות ומועצות, אנשי חינוך ובעלי חזון חינוכי, לקחת חלק במהלך פורץ דרך זה ולהטמיע תכנית זו במוסדות החינוך. קחו חלק בשינוי שכולנו מייחלים לו.
"היה השינוי שאתה רוצה לראות בעולם" (מהטמה גאנדי).