מדיטציות

מהי מדיטציה?

מדיטציה היא כלי לתרגול מנטלי שנועד לאפשר לאדם לפתח מצבי תודעה שלווים, חשיבה בהירה ואיזון נפשי. מדיטציה מסייעת להפחתת מצבי לחץ, מתח, חרדה, דיכאון, כאב, כעס וכדומה.
בזמן מדיטציה אנו מביאים את הגוף שלנו להרפיה, גלי המוח שלנו הופכים לרגועים יותר, הרפיה ידועה כמחזקת את המערכת החיסונית שלנו, כאן מובאות מדיטציות מיינדפולנס לשימושכם.

מהו המיינדפולנס?

מיינדפולנס (קשיבות) הינה גישה מבוססת מחקר להפחתת לחץ, המפנה את הקשב של האדם לחוויה הנוכחית מתוך סקרנות וללא שיפוטיות. הגישה מאפשרת לנו להשהות תגובות אוטומטיות ולהגיב מתוך בחירה, באופן מיטיב אשר משרת אותנו בתקשורת אישית ובינאישית. 

בשדות החיים שלנו, הרבה פעמים התודעה שלנו נודדת קדימה אל העתיד לתוכניות, דאגות וחרדות, או אחורה אל העבר לאירועים שחווינו, וכך החיים שלנו מתקיימים בהיעדרנו… קרה לכם פעם שנסעתם למקום כלשהו וכשהגעתם, בכלל לא שמתם לב לדרך שעברתם? זה האוטומט או הלא מודע שמנהלים אותנו. מתי אנחנו באמת נוכחים ברגע? מעט מאוד!

רוב ההתנהלות שלנו מתרחשת תוך כדי שהמחשבות נודדות בלי הרף… היכולת להפנות את הקשב שלנו לרגע הזה, מאפשרת לנו לחוות את החיים במלואם ולהיות נוכחים, תרגול מדיטציית מיינדפולנס מאפשרת לתודעה שלנו להיות ממוקדת, פחות לנדוד בלי הכרה מה שמוכח מחקרית כמפתח רווחה נפשית, מאפשר לנו להיות בחמלה, מפחית לחצים, חרדות, בעיות קשב וריכוז ועוד…

מדיטציית מרחב נשימה

מדיטציה לפתיחת שנה

מדיטציית קשב פתוח

צרו אתנו קשר

השאירו פרטים

ונחזור אליכם ב- 24 השעות הקרובות